Wyścigi w Wielkiej Brytanii zostały zdominowane przez dwóch kierowców w barwach DV1 TRITON Racing, którzy wykręcili niesamowite czasy.

W miniony weekend na antenie nSport + mogliśmy oglądać inauguracyjne wyścigi serii CANAL+ DTM & GT3 Series. Zawody miały miejsce na wirtualnym torze Silverstone w grze Assetto Corsa. Już w prekwalifikacjach mogliśmy zobaczyć, że reprezentanci DV1 TRITON Racing, czyli Jakub Charkot i Dominik Blajer zdecydowanie wyróżniają się z reszty stawki.

Pierwszy wyścig w grupie DTM rozpoczął się od dobrego startu wcześniej wymienionej dwójki, która pozostała niedościgniona przez resztę rywalizacji. Niestety zasada odwróconej dziesiętki w drugim wyścigu źle zadziałała na Blajera i Charkota, którzy zajęli kolejno 6. i 8. pozycję w drugim sprincie. Jednakże to wystarczyło aby Blajer zajął pierwszą pozycję w końcowej klasyfikacji. Oprócz niego na podium stanęli Marcin Rybaczuk (Carboner Racing Team) oraz Mateusz Wypych.

Po kwalifikacjach w klasie aut GT3 ponownie na szczycie zobaczyliśmy duet Charkot & Blajer. Pole position przypadło Jakubowi, zaś Dominik rozpoczynał pierwszy wyścig zaraz za swoim kolegą z zespołu. Przewaga dobrej pozycji startowej znów zapewniła spokojny wyścig reprezentantom DV1 TRITON Racing, którzy jako pierwsi przekroczyli linię mety. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Tyszkiewiczowi z Actina PACT Black. Diabelski duet w drugim sprincie znów rozpoczynało wyścig z końców pierwszej dziesiątki. Tym razem pokazali swoją wyższość nad pozostałymi kierowcami odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie jeszcze w połowie wyścigu, a później po raz kolejny zajmując pierwsze dwa miejsca. Tym razem na najniższym miejscu podium uplasował się Rafał Szołtysek z Together Esports Racing.

Najlepsza dziesiątka ogólnej klasyfikacji w poszczególnych grupach wygląda następująco:

Grupa DTM

Grupa GT3

Kierowca

 1. Dominik Blajer
 2. Marcin Rybaczuk
 3. Mateusz Wypych
 4. Rafał Szołtysek
 5. Jakub Charkot
 6. Łukasz Sokół
 7. Wojciech Bobrowicz
 8. Mateusz Tyszkiewicz
 9. Kamil Putoń
 10. Przemek Lemanek

Wynik

516
503
499
493
487
475
473
469
458
457

Kierowca

 1. Jakub Charkot
 2. Dominik Blajer
 3. Mateusz Tyszkiewicz
 4. Wiktor Smolarczyk
 5. Rafał Szołtysek
 6. Kamil Putoń
 7. Jakub Piaścik
 8. Zbigniew Siara
 9. Łukasz Sokół
 10. Dawid Fryzowicz

Wynik

548
512
485
485
476
470
469
465
452
446