Dominik Blajer zalicza drugie zwycięstwo w zawodach CANAL+ DTM & GT3 Series. Dziś ponownie zobaczymy go w klasie GT3.

Piątkowy wieczór minął nam pod znakiem wyścigów w klasie DTM. Na włoskim torze Imola najszybszym kierowcą ponownie okazał się Dominik Blajer. Reprezentant DV1 TRITON Racing rozpoczął pierwszy sprint z pole position. Na kilku pierwszych zakrętach pierwszą pozycję próbował atakować Kamil Putoń z Together Esports Racing, lecz nadaremnie. Blajer szybko odskoczył od reszty stawki, kończąc przejazd z 20 punktową przewagą. W drugim sprincie, według zasady reverse grid, wystartował z dziesiątej pozycji ale nawet to nie przeszkodziło mu w przekroczeniu linii mety na drugiej pozycji. Ostatecznie w najlepszej trójce znaleźli się kolejno Dominik Blajer, Łukasz Sokół z Actina PACT Black i Konrad Żerbiec w barwach Carboner Racing Team.

Dziś, wciąż pozostając na torze Imola, odbędzie się wyścig w klasie samochodów GT3. W tej grupie zobaczymy większe zróżnicowanie aut co z pewnością wpłynie pozytywnie na widowisko. W czołówce prekwalifikacji pojawił się Jakub Charkot, zwycięzca poprzedniego wyścigu GT3, który zrezygnował z udziału w DTM-kach aby skupić się wyłącznie na jednej grupie zawodów.
Lista kierowców dzisiejszego wyścigu:

 1. Wiktor Smolarczyk
 2. Dominik Blajer
 3. Jakub Charkot
 4. Mateusz Tyszkiewicz
 5. Rafał Szołtysek
 6. Mariusz Tworzydło
 7. Piotr Burzała
 8. Kamil Putoń
 9. Benek Wojnas
 10. Wojciech Bobrowicz
 11. Paweł Krężelok
 12. Łukasz Sokół
 13. Jakub Piaścik
 14. Kamil Rogalski
 15. Michał Saskowski
 16. Łukasz Szakoła
 17. Zbigniew Siara
 18. Michał Miziołek
 19. Przemek Ber
 20. Michal Kmieciak
 21. Adam Zalewski
 22. Kacper Smirnow
 23. Dawid Fryzowicz
 24. Igor Barański
 25. Patryk Sokołowski
 26. Lukasz Kogut

Wyścig wystartuje o godzinie 17:30, a transmisję z niego będzie można obejrzeć na antenie telewizji nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.