Dziś ostatnie niedzielne popołudnie, które minie pod znakiem wirtualnych wyścigów na kanale nSport+. Kto okaże się mistrzem tej serii?

W miniony piątek zakończyły się zawody grupy samochodów DTM. Na większe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, lecz teraz już warto wspomnieć, że najlepszym kierowcą okazał się Dominik Blajer, który wręcz zdeklasował swoich rywali. Wypracował sobie prawie 200 punktów przewagi, przez co już od kilku wyścigów mógł czuć się pewny zdobycia mistrzostwa. W klasyfikacji drużyn oczywiście na szczycie znalazło się DV1 TRITON Racing, a za nimi na podium uplasowało się Actina PACT Black oraz Together Esports Racing.

Dziś po raz ostatni z garaży wyjadą samochody klasy GT3. Tutaj o mistrzostwo również bije się Dominik Blajer, lecz aby tego dokonać musiałby nadrobić aż 28 punktów do Jakuba Charkota, który obecnie znajduje się na pozycji lidera. Będzie to szalenie trudne zadanie, wszak w poprzednim wyścigu obydwaj kierowcy zdobyli dokładnie taką samą ilość punktów. 

Po raz kolejny wśród uczestników zobaczymy gościa specjalnego, czyli Pawła Fajdka – czterokrotnego mistrza świata w rzucie młotem. Dzisiejszy wyścig odbędzie się na torze Spa, który jest jednym z najdłuższych w minionych zawodach. Długość trasy przekracza siedem kilometrów, jednak długa seria prostych w pierwszych sektorach pozwala na osiąganie niemałych prędkości. Co ciekawe, tegoroczna seria prawdziwych wyścigów DTM rozpocznie się właśnie na tym obiekcie.

Lista uczestników:

 1. Jakub Charkot
 2. Dominik Blajer
 3. Piotr Burzała
 4. Dawid Urbanowicz
 5. Wiktor Smolarczyk
 6. Mateusz Tyszkiewicz
 7. Dawid Burdzy
 8. Kamil Kostyra
 9. Lukasz Kogut
 10. Przemek Ber
 11. Zbigniew Siara
 12. Mariusz Tworzydło
 13. Jakub Piaścik
 14. Łukasz Sokół
 15. Daniel Libront
 16. Kamil Putoń
 17. Rafał Szołtysek
 18. Paweł Krężelok
 19. Dawid Fryzowicz
 20. Adrian Dzedzic
 21. Igor Barański
 22. Michał Miziołek
 23. Mariusz Łebek
 24. Mateusz Cienkowski
 25. Adam Zalewski
 26. Mateusz Książek
 27. Paweł Fajdek

Wyścig rozpocznie się dziś wyjątkowo o godzinie 14:30 i będzie go można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość