Sukces wyścigów organizowanych przez Acera w 2021 roku, naturalnie musiał doprowadzić do stworzenia kolejnej edycji. Jest o co walczyć!

Zawody Predator Race Cup będą podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich są kwalifikacje które wyłonią 26 zawodników na których czeka polski finał będący wyścigiem o długości 30 minut. Najszybsza dwójka tej rywalizacji zostanie zaproszona do wielkiego finału w którym zmierzą się najlepsi simracingowcy z 24 krajów. Ten etap będzie miał miejsce 14 czerwca. Zwycięzca ostatecznego starcia otrzyma w nagrodę roczny staż w zespole R8G eSports. Zawody ponownie promuje zawodowy kierowca Romain Grosjean który z pewnością dobrze jest znany wszystkim fanom Formuły 1.

Co należy zrobić aby wziąć udział w zmaganiach? Dobra wiadomość jest taka, że każdy może się zgłosić. Nie ważne czy jest początkującym wirtualnym kierowcą czy zawodowym simracerem. Teraz wystarczy już tylko posiadać Assetto Corsę na platformie Steam i zarejestrować się tutaj do 1 maja 2022 roku. W kwalifikacjach dostępny będzie znany brytyjski tor Silverstone i trzy samochody do wyboru: Mercedes AMG GT3, McLaren 650 GT3 oraz Lamborghini Huracan GT3. Polski finał Predator Race Cup 2022 będzie transmitowany na żywo 7 maja.