Oficjalne esportowe mistrzostwa świata MotoGP wracają w 2022 roku w rozszerzonym formacie, aby przyciągnąć najlepsze talenty z całego świata! Jak zawsze stawkę uzupełnią Polacy.

Dorna ogłosiła start szóstej edycji MotoGP eSport Championship. Od 2017 roku esportowe rozgrywki motocyklowe to 27 wyzwań online, osiem wydarzeń na miejscu i siedem wirtualnych. Zmagania emitowało 16 nadawców od początku istnienia zgromadziły zawrotne 103 miliony wyświetleń wideo, aż 467 milionów wyświetleń w sieci oraz 13,2 miliona interakcji online. Motocyklowy esport stał się tak popularny, że teraz aż 12 zespołów ze stawki prawdziwego MotoGP przywiązuje dużą uwagę do rekrutacji graczy i dbanie o ich rozwój.

3 marca odbędzie się pierwsza z czterech zaplanowanych czasówek, które wyłonią dalszych finalistów. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwsze wyzwanie wybiorą sami gracze w drodze głosowania. Do wyboru są motocykle i zawodnicy z kategorii 500cm3, którymi zawodnicy będą walczyli o najlepszy czas na torze Donnington Park. Są to Kevin Schwantz na Suzuki, Wayne Rainey na Yamasze oraz Mick Doohan i Alex Criville na Hondzie. Dalsza część rozgrywek to już wirtualne wyścigi które będą odbywały się w czasie trwania rund realnego MotoGP. Pula nagród wynosi 50 tysięcy euro. Czy ubiegłoroczny mistrz Trast73, czyli Lorenzo Daretti sięgnie już po czwartą koronę?

Naturalnie do boju dołączą również polscy gracze, którzy coraz lepiej i pewniej radzą sobie na międzynarodowej arenie esportowej. Przede wszystkim będzie to podopieczny Pawła Szkopka – Mateusz „Gucio1846” Kapusta –  który reprezentował będzie barwy jego zespołu czyli Szkopek Team. Do mistrzostw dołączą także Łukasz Dąbrowski, Patryk Mytych, Kuba Lotz i Krystian Milanowski jeśli chodzi o kategorię PlayStation. Na Xboxie zapewne sił spróbuje Konrad Łątka i Kamil Stachowiak. Trzymajmy kciuki za jak najlepsze miejsca dla polskich graczy!