Miniona niedziela odbyła się pod znakiem europejskich zmagań w StarCrafta II. W rozgrywkach dedykowanych Staremu Kontynentowi zatriumfował młody Włoch, Riccardo „Reynor” Romiti.

Finały europejskich rozgrywek WCS Winter potwierdzają zmianę układu sił na Starym Kontynencie. W minioną niedzielę sześciu najlepszych zawodników udało się do północnoamerykańskiego Burbank, aby walczyć o lwią część z puli nagród wynoszącej 60 000 USD. Ostatecznie statuetkę nad głowę wzniósł siedemnastoletni Riccardo „Reynor” Romiti.

Młodociany reprezentant GamersOrigin zasilił szeregi turnieju za sprawą otwartych kwalifikacji. Trzeba przyznać, że od samego początku Reynor znakomicie radził sobie na tle swoich rywali, czego idealnym przykładem było przejście przez wszystkie etapy grupowe, ciągle znajdując się u szczytu tabeli wyników. Pierwszym zawodnikiem, który zdołał pokonać Włocha, był Gabriel „HeroMarine” Segat. Stało się to w trzeciej fazie zawodów, jednakże nie przyczyniło się do utraty przez Zerga pozycji lidera.

Przepełnione dominacją występy pozwoliły młodemu Romitiemu na zapewnienie sobie miejsca bezpośrednio w finale drabinki o formacie King of the Hill. Poprzedzające spotkania playoffów jasno wskazały na jego rywala obecnego Świata Mistrza Świata, Joone „Serrala” Sotala. Spotkanie przewidziane na maksymalnie siedem map sprowadziło się do pełnego regulaminowego czasu, jednakże ostatecznie wskazywało na wyższość reprezentanta francuskiej organizacji.

Za sprawą swojego triumfu Reynor jedynie potwierdził, że należy rozpatrywać go w gronie najlepszych zachodnich zawodników StarCrafta II. Zmagania w ramach WCS Winter zakończyły się zainkasowaniem 12 000 USD oraz 1600 WCS Circuit Points, które znacznie przybliżą go do występu w trakcie nadchodzących Mistrzostw Świata.