W minioną sobotę rozegrane zostały mecze tzw. WCS Spring Challengera, będącego turniejem kwalifikacyjnym do nadchodzącego WCS Spring. Stawką były nagrody finansowe oraz cztery miejsca w głównej odsłonie zawodów.

W majówkową sobotę rozegrane zostały mecze fazy playoff WCS Spring Challenger, czyli rozgrywek kwalifikacyjnych do nadchodzącego WCS Spring. Stawką były nagrody finansowe o łącznej puli wynoszącej 10 000 USD oraz cztery miejsca na rozgrywanych w Kijowie mistrzostwach.

Drabinka turniejowa została rozpisana dla ośmiu zawodników, z czego dwóch pochodziło z Polski. Byli to Mikołaj „Elazer” Ogonowski oraz Piotr „souL” Walukiewicz. Niestety, rywalizacja z udziałem reprezentanta Mkers nie trwała jednak długo. W pierwszym spotkaniu podjął Joone „Serrala” Sotalę, czyli przyszłego zwycięzcę zmagań. Pomimo porażki, Terran może cieszyć się nagrodą w wysokości 600 dolarów.

Większy sukces odniósł Elazer, który za sprawą awansu do półfinału otworzył przed sobą drogę do Kijowa. Niestety, jego drogę do dalszego etapu skutecznie zablokował Tobias „ShoWTimE” Sieber. Za osiągnięte miejsce Mikołaj Ogonowski otrzymał nie tylko miejsce w omawianym turnieju, lecz także 800 dolarów oraz 90 WCS Circuit Points.

Zmagania w ramach głównego etapu WCS Spring rozpoczną się już 17 maja.