Już dzisiejszego wieczoru zakończą się zmagania w ramach ostatniego turnieju z cyklu WCS Circuit Events. Na polu bitwy pozostało ośmiu zawodników, którzy kontynuują bój o nagrody finansowe oraz możliwość wyjazdu na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Trwający w Montrealu ostatni przystanek WCS Circuit Events znalazł się na ostatniej prostej. Na polu bitwy pozostało zaledwie ośmiu zawodników, którzy już dzisiejszego wieczoru kontynuują walkę o lwią część z puli nagród wynoszącej 101 000 USD. Na szali nie stoją jednak wyłącznie pieniądze, albowiem kilku zawodników wciąż stara się o uzyskanie miejsca na nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Sympatycy polskiej sceny StarCrafta II zdecydowanie mogą czuć się zawiedzeni brakiem rodaków w playoffach WCS Montreal. Rozgrywki pozostały jednak na wysokim poziomie, a przebieg niektórych spotkań pozostaje niezwykle zaskakujący. Ubiegłego wieczoru nieoczekiwanie dobry wynik odnotował szesnastoletni Riccardo „Reynor” Romiti, który na przestrzeni pełnych pięciu map zdołał zdeklasować Alexa „Neeb” Sunderhafta. Warto nadmienić, iż amerykański Protoss w ostatnim czasie odniósł fenomenalny sukces w trzecim sezonue Global StarCraft II League, gdzie zdołał osiągnąć etap półfinałów.

Podczas ostatniego dnia zmagań, który rozpocznie się już o 16:00, będziemy świadkami siedmiu meczów. Sześć z nich zostanie rozegranych w formacie best of five, natomiast w wielkim finale możliwe będzie zobaczenie nawet siedmiu map. Pełen terminarz spotkań rundy ośmiu zawodników prezentuje się następująco, natomiast wielki finał zaplanowano na godzinę 00:40.

  • 16:00 – Finland Joona „Serral” Sotala vs. Canada Sasha „Scarlett” Hostyn
  • 17:20 – Germany Julian „Lambo” Brosig vs. Germany Tobias „ShowTime” Sieber
  • 18:40 – China Li „TIME” Peinan vs. Germany Gabriel „HeroMarine” Segat
  • 20:00 – Netherlands Marc „uThermal” Schlappi vs. Italy Riccardo „Reynor” Romiti

Rozgrywki na najwyższym poziomie nie mogą obejść się bez rodzimego komentarza. Komentarz prosto z pola bitwy w języku polskim zapewni Emil Wieczorek z kanału EmStudio.