Pochodzący z Włoch Riccardo „Reynor” Romiti udowadnia, że aspiruje do bycia częścią światowej topki StarCrafta II. Po zaledwie dwóch spotkaniach siedemnastolatek zabezpieczył miejsce u szczytu grupy C.

Europa wysłała na tegoroczną odsłonę WCS Global Finals kilku potencjalnych zdobywców najcenniejszego trofeum StarCrafta II. Pomijając obecnego mistrza świata, najsilniejszym zawodnikiem Starego Kontynentu jest Riccardo „Reynor” Romiti, który przed kilkoma miesiącami stanął na szczycie podium WCS Summer.

W trakcie najważniejszego turnieju w esportowym kalendarzu kosmicznego RTS-a siedemnastolatek został ulokowany w grupie C, gdzie jego rywalami byli Classic, HeroMarine oraz herO. W swoim pierwszym spotkaniu podjął przedstawiciela TSGaming, który postawił młodocianemu Zergowi spory opór. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-2 wskazującym na gracza z Zachodu.

Mecz wygranych, którego stawką był upragniony awans do etapu playoff, był dla Włocha znacznie łatwiejszy. Wówczas zmierzył się on ze wspomnianym powyżej Gabrielem Segatem. Tym razem rywalizacja dobiegła końca w najkrótszy przewidziany przez regulamin sposób, a Reynor mógł cieszyć się znalezieniem pośród najlepszej ósemki zawodów.

Drugie miejsce w grupie C trafiło w ręce Classica. Dotychczasowe zmagania dostarczyły nam ogromne emocje, jednak największą dawkę otrzymamy w niedzielny poranek, gdy do walki stanie reprezentant x-kom AGO, Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Polska transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale IndyStarCraft w serwisie Twich.TV.