Dzisiejszej nocy rozstrzygnie się najważniejszy turniej StarCrafta II w roku, czyli WCS Global Finals będący Mistrzostwami Świata w RTS-a z kuźni Blizzarda. Na polu bitwy pozostało zaledwie czterech zawodników, natomiast zachodnią scenę reprezentuje jedynie Joona „Serral” Sotala.

Dwuweekendowe zmagania w ramach Mistrzostw Świata w StarCrafta II zbliżają się ku końcowi. Przebieg turnieju znalazł się na ostatniej prostej, a ilość uczestników skurczyła się z szesnastu do zaledwie czterech. Stawka rywalizacji nie jest mała, albowiem do zwycięzcy trafi nie tylko mistrzowski tytuł, lecz także ekwiwalent pieniężny w wysokości 280 000 USD.

Pozostałe w zawodach grono starających się o lwią część z puli wynoszącej 700 000 USD złożone jest z trzech Koreańczyków, Kima „sOs” Yoo Jina, Kima „Stats” Dae Yeoba oraz Lee „Rogue” Byung Ryula. Uzupełnienie spotkań półfinałowych stanowi Joona „Serral” Sotala – Fin uchodzący za jednego z najlepszych graczy na świecie, co udowodnił podczas minionych przystanków WCS Circuit Events, czy także takich turniejów jak IEM Katowice, WESG czy GSL vs. The World.

Zmagania rozpoczną się już o 22:15, albowiem to właśnie wtedy w Anaheim rozpocznie się starcie pomiędzy dwoma Protossami. Następnie zobaczymy ubiegłorocznego mistrza świata, który stanie w szranki z ostatnią nadzieją zachodu, czyli Serralem. Runda czterech zawodników rozegrana zostanie w formacie best of five, natomiast finał, który według planu ruszy o 01:45 może sprowadzić się do siedmiomapowego pojedynku.

Wbrew powszechnej opinii jakoby scena StarCrafta II była doszczętnie zdominowana przez Azjatów, dzisiejszej nocy trofeum może trafić w ręce Joona Sotali. Biorąc pod uwagę statystyki zgromadzone przez portal aligulac.com, Zerg jest bezpośrednim faworytem do wzbogacenia się o 280 000 USD.

Polską transmisję z rozgrywek poprowadzi Emil Wieczorek z kanału EmStudio.