Joona „Serral” Sotala ponownie udowadnia, że nie ma sobie równych. W trakcie zmagań w ramach fazy grupowej WCS Global Finals młody Fin bezproblemowo wywalczył awans do playoffów z pierwszego miejsca.

Pierwszego dnia fazy grupowej turnieju WCS Global Finals, określanego także mianem mistrzostw świata StarCrafta II, niekoreańscy zawodnicy nie poradzili sobie najlepiej. SpeCial oraz ShowTime szybko zostali zmuszeni do uznania wyższości Darka i soO. Zdecydowanie inny wynik dzień później wywalczył Joona „Serral” Sotala.

Dwudziestojednoletni przedstawiciel ENCE rozpoczął rywalizację od spotkania przeciwko Kim „Stats” Dae-yeobowi. Koreański Protoss, który w ubiegłym roku starł się z Finem w wielkim finale WCS Global Finals, szybko musiał ustąpić pola swojemu rywalowi, godząc się na porażkę bez zdobycia choćby jednego punktu. Wielokrotny zdobywca trofeów World Championship Series nie zamierzał dać cienia szansy swojemu kolejnemu przeciwnikowi, Li „TIME” Peinanowi, tym samym sprawnie zabezpieczając miejsce w najlepszej ósemce omawianego turnieju.

Drugie miejsce w grupie należało do Cho „Maru Seong-ju. Kolejne zmagania w ramach mistrzostw świata StarCrafta II ruszą już w sobotni poranek, gdy rywalizację wewnątrz grupy C toczyć będzie między innymi siedemnastoletni Riccardo „Reynor” Romiti. Polska transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale Igora „IndyStarCraft” Kaczmarka w serwisie Twitch.TV.