W miniony czwartek rozpoczęto zmagania w ramach tegorocznych mistrzostw świata w StarCrafta II. Po rozegraniu wszystkich spotkań w ramach grupy A, u jej szczytu uplasowało się dwóch reprezentantów Korei Południowej.

Czwartkowy poranek oznaczał inaugurację najważniejszego turnieju w esportowym kalendarzu StarCrafta II – WCS Global Finals, określanego także mianem mistrzostw świata. Na pierwszy ogień poszły rozgrywki pomiędzy zawodnikami zgromadzonymi wewnątrz grupy A – ShoWTimE’m, Specialem, Darkiem oraz soO.

W meczu otwarcia w szranki stanął niemiecki Protoss oraz reprezentant Dragon Phoenix Gaming. Starcie było wyrównane, albowiem sprowadziło się do pełnych pięciu map. Identycznym wynikiem porażkę na swoim koncie zapisać musiał pochodzący z Meksyku Special. Sukcesy dwóch Koreańczyków szybko wskazały, że to jeden z gospodarzy trwających w Seulu rozgrywek wywalczy upragniony awans do playoffów. Jak się wkrótce okazało, miejsce u szczytu grupy zajął Dark.

Nadzieje foreignerów zostały ulokowane w ewentualnym awansie z drugiego miejsca. Ostatecznie jednak do tego nie doszło, albowiem soO, tym razem ciesząc się z klątwy drugiego miejsca, uplasował się tuż za swoim rodakiem.

Kolejne zmagania w ramach mistrzostw świata w StarCrafta II ruszą już w piątek o godzinie 5:00 czasu polskiego. Rozpoczną się wówczas zmagania grupy B, która zrzesza takich zawodników jak Serral, Stats czy Maru. Polska transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale  Igora „IndyStarCraft” Kaczmarka w serwisie Twitch.TV.