Już dzisiejszej nocy poznamy przyszłego mistrza StarCrafta II. Na polu bitwy pozostało zaledwie ośmiu zawodników, z czego dwaj to przedstawiciele Starego Kontynentu – Serral oraz Reynor.

Po zwieńczonych zmaganiach w Korei Południowej, rozgrywki w ramach WCS Global Finals zostały przeniesione do Stanów Zjednoczonych, aby zakończyć się podczas tegorocznej edycji BlizzConu. Niestety, w kalifornijskim Anaheim zabraknie reprezentanta Polski. Mikołaj „Elazer” Ogonowski poległ w meczu decydującym fazy grupowej przeciwko koreańskiemu Protossowi, Trapowi.

Mistrzostwa świata StarCrafta II nie zostały jednak w pełni zdominowane przez Azjatów. Pośród ośmiu pozostałych zawodników widnieją nazwiska dwóch Europejczyków. O ponowne przywiezienie trofeum na Stary Kontynent zawalczy jego obecny właściciel Joona „Serral” Sotala oraz wschodząca gwiazda Ricardo „Reynor” Romiti. Ich spotkania w rundzie ośmiu zawodników rozegrane zostaną jako pierwsze, kolejno o godzinach 20:00 oraz 21:15. Takie ułożenie oznacza jednak, że zaledwie jeden z nich ma szanse dostać się do wielkiego finału.

Polską transmisję z wydarzenia poprowadzi Emil Wieczorek. Zgodnie z zapowiedziami, będzie to ostatni komentowany przez niego turniej kosmicznego RTS-a. Nie może was tam zabraknąć – w ręce najlepszego zawodnika trafi przeszło 200 tys. dolarów.