Turniej StarCrafta II podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice wkracza w fazę rozgrywek grupowych. Na polu bitwy zobaczymy głównie Koreańczyków, jednak nie zabraknie znacznego akcentu zachodnich graczy.

W przeddzień rozpoczęcia Intel Extreme Masters 2020 z udziałem publiczności ruszają spotkania fazy grupowej turnieju StarCrafta II. Pozostałych na polu bitwy dwudziestu czterech zawodników rozdzielono na sześcioosobowe koszyki o formacie round robin, gdzie zawodnicy zmierzą się ze sobą w meczach do dwóch zwycięstw. Awans do kolejnej rundy uzyska połowa z graczy.

Każda grupa została większościowo zdominowana przez zawodników z Korei Południowej, co nie oznacza jednak, że sympatycy foreignerów nie mają komu kibicować. W pierwszym zestawieniu, zaraz obok Darka, PartinGa, Statsa czy Deara, uświadczymy dwóch graczy, którym udało się przedrzeć przez otwarte kwalifikacje: SpeCiala oraz Hasa. Rozpoczęcie ich spotkań zaplanowano na godzinę 11:45.

Grupa B została nie tylko na podobieństwo swojej poprzedniczki zdominowana przez Azjatów, lecz także uświadczymy w niej sporo zawodników specjalizujących się w rasie Zergów. Będą to: Reynor, Rogue, Armani oraz soO. Opozycję w postaci Protossów utworzą natomiast ShoWTimE oraz Zest. Start pierwszego meczu zaplanowano na godzinę 17:15.

Na występ jedynego pozostałego w grze Polaka przyjdzie nam poczekać do piątku. To właśnie wtedy w audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpi reprezentant x-kom AGO, Mikołaj „Elazer” Ogonowski

Transmisja z rozgrywek turnieju StarCrafta II podczas tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters Katowice dostępna jest w serwisie Twitch.TV. Na polskiej transmisji usłyszymy głosy Igora „Indy’ego” Kaczmarka, Michała „Zedda” Bogacza oraz Szymona „Ziggy’ego” Filipka.