Fazę playoff turnieju StarCrafta II podczas tegorocznego Intel Extreme Masters otworzyło starcie pomiędzy Trapem a Darkiem. Ostatecznie zwycięstwo trafiło w ręce reprezentanta Jin Air Green Wings.

Cho "Trap" Sung Ho vs. Park "Dark" Ryung Woo

Spotkanie w formacie Best-of Five, czyli do trzech zdobytych punktów, zaingurowała mapa Neon Violet Square. Jako pierwszy, do ofensywy przystąpił Dark – wyprodukował nieznaczną ilość Banelingów, a jego zamiarem było zadanie wczesnych obrażeń w linię wydobycia rywala. Jego plan się jednak nie powiódł; Park stracił zaledwie sześciu robotników. Okienko pozwoliło Protossowi na stworzenie dostatecznie silnej armii, aby odnieść zwycięstwo.

Oczekiwania sympatyków długich rozgrywek spełnił Blackpink. Tym razem zmagania przedłużyły się do ponad trzydziestu minut. Na polu bitwy zauważyliśmy przekrój wielu jednostek obu ras, a przez cały czas trwania militarnych wymian żaden z zawodników nie posiadł stanowiska jednoznacznego dominatora. Walki spowodowały szkody ekonomiczne u obu Koreańczyków,  a ostatecznie świadomy swojego kiepskiego położenia Dark, postanowił o opuszczeniu gry.

Na Catalyst, były zawodnik SK Telecom T1 po raz kolejny postawił na agresywne otwarcie, jednakże widząc reakcje Protossa szybko zmienił swoje zamiary. Walka po raz kolejny zaczęła schylać się w kierunku długiej rozgrywki. Dark z powodzeniem wykonywał ataki skierowane w protosskich robotników, jednakże nie przeszkodziło to Trapowi na zbudowanie potężnej armii w oparciu o Statek-matkę. Spotkanie nie zakończyło się jednak wynikiem 3-0, albowiem horda Hydralisków zdołała zdemolować wrogie jednostki.

Dark był zdecydowanie żądny zwycięstwa. Doprowadził do dwupunktowego remisu na Acid Plant, natomiast na Abiogenesis ciągle pozostawał w natarciu. Pomimo dobrych wymian ze strony Zerga, to jego przeciwnik posiadał silniejszą armię. Trap wkrótce domknął spotkanie wynikiem 3-2 i to on zmierzy się w ćwierćfinale z jedynym ocalałym reprezentantem Zachodu – Serralem.