W miniony weekend odbyły się kwalifikacje serwera amerykańskiego do nadchodzącej edycji Intel Extreme Masters Katowice. Ostatecznie trzy bilety na turniej w stolicy Śląska trafiły w ręce zawodników z Korei Południowej.

Do rozpoczęcia zmagań w ramach tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters Katowice dzielą nas mniej niż dwa miesiące. W turnieju StarCrafta II domyślnie wystąpi siedemdziesięciu sześciu zawodników, natomiast pierwsi z nich – za wyjątkiem Joona „Serral” Sotali, który otrzymał zaproszenie z uwagi na triumf podczas Mistrzostw Świata – wywalczyli swoje miejsca podczas minionych kwalifikacji serwera amerykańskiego.

Lokalizacja eliminacji z całą pewnością wskazywałyby na możliwość zobaczenia szerokiej reprezentacji graczy z Nowego Świata. W rzeczywistości lista uczestników została niemal zdominowana przez śmiałków pochodzących z krajów europejskich, a także azjatyckich, choć tam największą grupę stanowiła Korea Południowa. Na polu bitwy mogliśmy obserwować także Polaków, albowiem swoich sił spróbowali Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Ostatecznie miejsce w turnieju zdołali wywalczyć utalentowani, a także znani na kosmicznego RTS-a Azjaci: Jo „Patience” Ji-hyun, Cho „Maru” Seong-ju oraz Lee „INnoVation” Shin-hyung. Kolejne szanse na wywalczenie możliwości występu w katowickim Spodku to kwalifikacje dedykowane dwóm pozostałym serwerom. Ponadto istnieje możliwość wzięcia udziału w eliminacjach offline, które ruszą na kilka dni przed startem właściwego etapu turnieju.