Sympatycy kosmicznego RTS-a z kuźni Blizzard Entertainment mają powody do radości. StarCraft II po raz kolejny zawita do katowickiego Spodka, gdzie najlepsi gracze z całego świata zawalczą o nagrody finansowe, a także bilet na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.

Intel Extreme Masters Katowice na stałe zapisał się w esportowym kalendarzu StarCrafta II. Od 2013 roku stolica Śląska gościła najlepszych graczy z całego świata, natomiast nadchodzący przystanek imprezy nie będzie stanowić wyjątku. W dniach od dwudziestego piątego lutego do trzeciego marca 76 graczy stoczy bój o lwią część z puli nagród, która wynosi 250 000 USD z możliwością zwiększenia o kolejne 150 000 USD za pośrednictwem kupowanych przez społeczność War Chestów, a także wyjazd na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.

Wraz z ogłoszeniem turnieju poznaliśmy także pierwszego zawodnika, który na nim wystąpi – jest nim Joona „Serral” Sotala, triumfator odbytego zaledwie kilka tygodni temu BlizzConu 2018. Zeszłoroczny występ Zerga podczas IEM Katowice zakończył się porażką w półfinale przeciwko Kimowi „Classic” Doh Woo.

Sprzedaż biletów na wydarzenie ruszy już jutro. Najbardziej zaangażowani sympatycy StarCrafta II będą mogli zaopatrzyć się w wejściówki premium, które zapewniają miejsce w specjalnie przygotowanej loży, czy zestaw gadżetów. Turniej z całą pewnością zapowiada się emocjonująco, natomiast o terminach kwalifikacji usłyszymy wkrótce.