Po zaledwie kilku dni bez dachu nad głową, jeden z najlepszych zawodników StarCrafta II pozyskuje nową drużynę. Eo „soO” Yoon-su od czwartego stycznia reprezentuje Chivo SC.

Na chwilę przed zakończeniem ubiegłego roku doszło do restrukturyzacji wewnątrz Ascension, w wyniku czego zarząd organizacji podjął decyzję o rozwiązaniu z kontraktu z Eo „soO” Yoon-su. Dwudziestosześcioletni Zerg, który wielokrotnie trafiał do czołówki najważniejszych turniejów StarCrafta II, po raz kolejny znalazł się w sytuacji bez wspierającej go drużyny.

Samodzielna kariera Koreańczyka nie trwała długo, albowiem już czwartego stycznia dołączył on do nowopowstałej formacji, Chivo SC. W oświadczeniu wydanym na łamach portalu Team Liquid założyciel nowej siły na scenie kosmicznego RTS-a przyznał, iż z zamiarem utworzenia organizacji nosił się przez długi czas, a wraz z pomocą Olivii „Olimoley” Wong piastującej rolę Team Managera chce zapewnić zawodnikowi jak najlepsze możliwości rozwoju.

W ciągu najbliższych miesięcy celem soO z całą pewnością staną się rozgrywki Global StarCraft II League, a także inne turnieje mogące zagwarantować mu miejsce podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w StarCrafta II. Niezwykle ważnym miejscem w esportowym kalendarzu Eo stanowić będzie Intel Extreme Masters Katowice – jego udział w kwalifikacjach serwera amerykańskiego niemal zakończył się zdobyciem miejsca na imprezie trwającej w stolicy Śląska.