Po zakończeniu współpracy z dotychczasową drużyną, Solar nie musiał długo czekać na znalezienie nowego domu. Po niespełna dwóch dniach stało się jasne, że zasili on szeregi Splyce.

30 listopada świat obiegła informacja o zakończeniu kontraktu pomiędzy Samsung Galaxy a pochodzącym z Korei Zergiem – Kangiem „Solar” Min Soo. 20-letni zawodnik, który ostatnie trzy lata spędził pod skrzydłami drużyny wspieranej przez telekomunikacyjnego giganta, szybko poinformował o rozpoczęciu poszukiwań nowej organizacji.

 

 

Zwycięzca m.in. trzech turniejów DreamHack oraz drugiego sezonu StarCraft II StarLeague 2016 z całą pewnością przykuł uwagę wielu sponsorów, przez co już po dwóch dniach znalazł nową drużynę. Solar dołączył do Splyce, które na scenie esportowej zasłynęło za sprawą dywizji League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive.

 

 

Pierwszym dużym występem Solara w nowej drużynie będzie Intel Extreme Masters Gyeonggi. Z całego serca życzymy mu kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju kariery profesjonalnego gracza.