Jedyny niekoreański mistrz świata StarCrafta II po raz kolejny raz dowiódł swojej siły. Joona „Serral” Sotala zajął pierwsze miejsce w zmaganiach grupy D DH SC2 Masters Fall: Season Finals.

Europejscy sympatycy kosmicznego RTS-a zdecydowanie mogą być dumni ze swojej reprezentacji podczas finałów sezonu DreamHack StarCraft II Masters Fall. Spośród czterech reprezentantów Starego Kontynentu, aż trzech wywalczyło miejsce w play-offach. W przeciągu ostatnich dni udało się to Riccardo „Reynorowi” Romitiemu oraz Clementowi „Clemowi” Desplanchesowi. Minionego gronu prestiżowe grono uzupełnił Joona „Serral” Sotala.

Wyprzedzając nieco fakty, reprezentant Ence eSports uzyskał awans z grupy na pierwszym miejscu. Wbrew pozorom nie było to jednak łatwe. Jego rywalami było troje potężnych graczy: INnoVation, Scarlett oraz TIME. Jak się okazało, na przestrzeni dwóch meczów to Azjaci byli jego rywalami i sprawili mu nie małe problemy. W meczu otwarcia Fin starł się z reprezentantem Chin, zaś po awansie do meczu wygranych stanął w szranki z koreańskim Terranem. Oba spotkania zakończyły się triumfem jedynego niekoreańskiego mistrza świata, lecz sprowadziły się do pełnej serii best of three.

Spotkania w ramach drabinki turniejowej rozpoczną się już w sobotnie popołudnie. Zawodnicy z Europy zostali ulokowani w tej samej części drabinki, przez co już teraz można przestać łudzić się nadzieją na finał wyłącznie z rodzimymi twarzami.