Jeden z najlepszych niekoreańskich graczy StarCrafta II nie zamierza zmieniać reprezentowanych barw. Joona „Serral” Sotala związał się z ENCE na kolejny rok.

Esportowa scena StarCrafta II w nadchodzącym roku przejdzie wiele zmian. Najbardziej kluczową z nich jest zdjęcie blokady regionalnej, jednocześnie umożliwiając występ Koreańczyków w turniejach pierwotnie dedykowanych graczom z Zachodu. Zmianom nie ulegną jednak barwy reprezentowane przez jednego z najlepszych Europejczyków.

Pod szyldem ENCE pozostanie Joona „Serral” Sotala. Jedyny niekoreański mistrz świata ubiegły rok może zaliczyć do udanych. Jego bezsprzeczna dominacja została zakłócona przez dwóch młodych graczy – Reynora oraz Clema – jednak mimo tego dwukrotnie zajął pierwsze miejsce DreamHack StarCraft 2 Masters 2020. Na podium natomiast stanął, uwzględniając IEM Katowice, Douyu Cup 2020 oraz TeamLiquid StarLeague, osiem razy wygrywając przeszło 50 tys. dolarów.

Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany, rywalizacja na scenie kosmicznego RTS-a wyraźnie się zaostrzy. Wsparcie, które Serral wskazuje jako jedną ze znaczących cech ENCE, z całą pewnością będzie przydatne w walce o najwyższe lokaty.