W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończono zmagania w ramach dziewiętnastej odsłony HomeStory Cup. Po zaciętej walce, w wielkim finale zatriumfował bieżący mistrz świata, Joona „Serral” Sotala.

HomeStory Cup to inicjatywa doskonale znana sympatykom kosmicznego RTS-a z kuźni Blizzard Entertainment. Seria turniejów organizowana przez TaKeTV w miniony weekend doczekała się już dziewiętnastej odsłony, podczas której trzydziestu dwóch zawodników mierzyło się lwią część z puli wynoszącej 10 tysięcy dolarów.

Trwające cztery dni mistrzostwa zakończyły się triumfem obecnego mistrza świata, Joony „Serrala” Sotali. Fin po raz kolejny udowodnił swoje ponadprzeciętne umiejętności. W trakcie etapu grupowego uznał wyższość wyłącznie Kim „Statsa” Dae-yeoba. Faza drabinki turniejowej przebiegła jednak w pełni po jego myśli: triumfy przeciwko Eo „soO” Yoon-soowi, Mikołajowi „Elazerowi” Ogonowskiemu oraz Jun „TY” Tae-yangowi pozwoliły mu zabezpieczyć miejsce w wielkim finale.

W najważniejszym, a zarazem długo oczekiwanym starciu Serral ponownie zmierzył się z terrańskim przedstawicielem Splyce. Droga do upragnionego zwycięstwa z całą pewnością nie była usłana różami. Potyczka ostatecznie sprowadziła się do pełnych siedmiu map, jednakże ostatecznie trofeum oraz 4 tysiące dolarów trafiły w ręce Zerga.

Turniej w Krefeld doczekał się także sukcesów wykonaniu rodzimych zawodników StarCrafta II. Występujący wówczas w barwach AGO Esports Elazer zajął 5-6. miejsce, w zamian za co otrzymał 350 dolarów.