Minionego poranka ruszyły rozgrywki w ramach drugiej odsłony GSL Super Tournament. Zmagania szesnastu koreańskich zawodników stanęło w szranki nie tylko o nagrody finansowe, lecz także ostatnie miejsce podczas zbliżających się Mistrzostw Świata.

Lista zawodników, którzy wystąpią podczas nadchodzących Mistrzostw Świata StarCrafta II, jest niemal uzupełniona. Do rozdania pozostał zaledwie jeden bilet przeznaczony do uzyskania za sprawą koreańskich punktów WCS Circuit Points. Turniejem, który rozstrzygnie do kogo trafi slot na tegoroczny BlizzCon, jest druga odsłona GSL Super Tournament. Rywalizacja będzie także toczyć się o nagrody finansowe z puli wynoszącej niemal 27 000 USD.

Zawody rozpoczęły się dziś o 10:00, natomiast ich zakończenie zaplanowano na niedzielny poranek. W szranki stanęło szesnastu zawodników, jednakże bezpośrednim faworytem do odniesienia zwycięstwa jest Cho „Maru” Seong Ju, który na przestrzeni bieżącego roku aż trzykrotnie triumfował w Global StarCraft II League.

Wspomniany przedstawiciel Jin Air Green Wings może być już jednak pewien swojego występu na Mistrzostwach Świata. O identyczne osiągnięcie wciąż walczą Kim „sOs” Yoo Jin, Cho „Trap” Sung Ho, Eo „soO” Yoon Su oraz Kang „Solar” Min Soo.