Sympatycy StarCrafta, rezerwujcie sobotni poranek! Nadchodzi finał drugiego sezonu Global StarCraft II League pomiędzy Rogue a Statsem.

Już w sobotni poranek zakończy się trwająca niemal dwa miesiące rywalizacja w ramach drugiego sezonu Global StarCraft II League 2020. W turnieju o puli wynoszącej równowartość 140 tys. dolarów z początku udział brało 28 zawodników, lecz obecnie ta liczba skurczyła się do zaledwie dwóch: Lee „Rogue” Byeong-yeola oraz Kim „Stats” Dae-yeoba.

Spotkanie rozpocznie się o 10:00 i zostanie rozegrane w formacie best of seven, czyli do czterech wygranych map. Niezwykle ciężko jest określić faworyta do odniesienia spotkania: w przeciągu ostatnich miesięcy zawodnicy mierzyli się ze sobą trzykrotnie, zaś po zwycięstwo dwukrotnie sięgnął zawodnik reprezentujący rasę Protossów. Co warto nadmienić, jedno z nich miało miejsce w trakcie drugiego etapu grupowego omawianych zawodów.

Sukces jednego z zawodników będzie równoznaczny z dopisaniem na swojej konto kwoty w wysokości 25 tys. dolarów. Ponadto niezwykle ważna jest dystrybucja punktów ESL Pro Tour Korea, które będą jednym z czynników decyzyjnych do kwalifikacji na nadchodzące mistrzostwa świata.

Transmisja z turnieju odbędzie się w języku angielskim na kanale AfreecaTV eSports w serwisie YouTube.