Osiemnastoletni reprezentant Team QLASH odnotowuje kolejne zwycięstwo. Riccardo „Reynor” Romiti zatriumfował w trakcie Douyu Cup 2020.

W czwartkowe popołudnie rozpoczęły się finałowe zmagania w ramach Douyu Cup 2020, sponsorowanego przez chiński portal streamingowy turnieju w StarCrafta II o łącznej puli nagród przekraczającej 21 tys. dolarów. Pomimo międzynarodowego charakteru zawodów, w spotkaniu o najwyższy szczebel podium znajdowało się dwóch Europejczyków – Riccardo „Reynor” Romiti oraz Joona „Serral” Sotala.

Wielki finał rozegrał się w systemie best of seven, czyli do czterech wygranych map. Wynik spotkania, czyli 4-1, zdecydowanie wskazał na wyższość włoskiego reprezentanta Team QLASH. Reynor rozpoczął spotkanie od trzech wygranych na Ever Dream, Golden Wall oraz Deathaura. W momencie punktu meczowego Fin zdołał urwać swojemu rywalowi pojedynczy punkt, jednakże już kolejna plansza do końca przechyliła szalę na korzyść osiemnastolatka. Ostatecznie dopisał on na swoje konto równowartość przeszło 7 tys. dolarów.

Co ciekawe, biorąc pod uwagę całościowo turniej, rywalizacja pomiędzy przedstawicielami Starego Kontynentu była zaciekła. Reynor oraz Serral zmierzyli się wcześniej w ramach finału drabinki wygranych, a tam zatriumfował gracz spod szyldu Ence eSports. Włoch do najważniejszego meczu zawodów dostał się zatem za pośrednictwem drogi przegranych, gdzie w decydującym meczu pokonał Zesta wynikiem 4-3.

Poziom i zaciętość rywalizacji zaprezentowana przez Europejczyków optymistycznie nastraja na przyszłość. Już 26 sierpnia rozpoczną się rozgrywki DH SC2 Masters 2020 Fall: Europe, których pula nagród wynosi ponad 85 tys. dolarów.