Niedzielny wieczór rozegra się pod znakiem finałowych spotkań DreamHack SC2 Masters Summer. Pośród czterech pozostałych w turnieju zawodników znalazło się dwóch reprezentantów Korei Południowej oraz dwóch Europejczyków.

Rozgrywane w sobotę ćwierćfinałowe spotkania DreamHack SC2 Masters Summer zakończyły się niemal idealnym wynikiem dla fanów europejskich zawodników. Z trójki reprezentantów Starego Kontynentu jedynie HeRoMaRinE nie wywalczył awansu do kolejnej rundy, bowiem w pojedynku do trzech wygranych lepszym okazał się koreański Protoss Trap. Kolejne spotkania pozwoliły jednak na świętowanie zwycięstwa przez rodzimych Zergów, którzy zajmują dwie najwyższe lokaty w rankingu światowym portalu Aligulac – Reynora oraz Serrala.

Triumfy Włocha oraz Finlandczyka oznaczały przejście do półfinałów. Te, zarówno jak i wielki finał, zostaną rozegrane już dziś. O 16:00 Trap stanie w szranki z reprezentantem Team QLASH. Godzinę i piętnaście minut później swoje spotkanie rozpoczną Serral wraz z Cure. Zwycięzcy obu meczów awansują do finału, gdzie zawalczą w formacie best of seven, do czterech wygranych map. Ostatecznie zawodnik zajmujący szczytową pozycję podium otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 12 500 dolarów.

Polski komentator turnieju, Igor „Indy” Kaczmarek, w krótkiej rozmowie zdobył się na rzucenie krótkich predykcji. Jego zdaniem po awans do wielkiego finału sięgną Europejczycy, a ostatecznie złoty medal zawiśnie na szyi Reynora. Czy tak będzie, przekonamy się już w przeciągu najbliższych kilku godzin. Transmisja na kanale Igora ruszy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem.