Triumfator europejskiej odsłony DH SC2 Masters rozpocznie dziś mecze w ramach fazy grupowej finałów sezonu. Jego rywale to dwaj Koreańczycy oraz Tajwańczyk.

Sympatycy drugiej odsłony StarCrafta z całą pewnością nie mogą narzekać na nudę. W niedzielny wieczór zakończyły się europejskie zmagania DreamHack SC2 Masters, gdzie na najwyższy szczyt podium wspiął się Riccardo „Reynor” Romiti. Triumfator po zaledwie kilku dniach przerwy kontynuuje zmagania, tym razem w ramach finałów sezonu.

Reprezentant Team QLASH na pierwszy ogień rozegra mecze w ramach fazy grupowej. Trafił do zgromadzenia B, gdzie oprócz niego, próżno szukać reprezentantów z zachodniej części półkuli. Jego rywalami będą pochodzący z Korei Południowej Kim „Stats” Dae-yeob i Park „DongRaeGu” Soo-ho, a także występujący w barwach Tajwanu Huang „Nice” Yu Xiang. Grupa zostanie rozegrana w formacie doskonale znanym z rozgrywek Global StarCraft II League, zaś każdy mecz rozegra się do dwóch wygranych map. Awans z grupy zaliczy wyłącznie najlepsza połowa jej uczestników.

Transmisja ze spotkań globalnej odsłony DreamHack Starcraft II Masters dostępna jest na platformach streamingowych i rozpocznie się dziś o 16:00. Relację w języku polskim poprowadzi Igor „Indy” Kaczmarek na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.