Jesienny sezon rozgrywek DreamHack StarCraft II Masters Fall został oficjalnie zakończony. Na najwyższym szczeblu podium uplasował się Europejczyk – Riccardo „Reynor” Romiti.

Jesienne rozgrywki DreamHack StarCraft II Masters: Season Finals przyniosły kolejny triumf Europejczyków. Gracze ze Starego Kontynentu coraz śmielej poczynają na turniejach z udziałem graczy pochodzących z różnych kontynentów. Niegdyś o sile zachodu mógł stanowić Joona „Serral” Sotala, zaś w przeciągu ostatnich miesięcy do głosu skutecznie dochodzi nowe pokolenie – w tym Riccardo „Reynor” Romiti.

Zaledwie osiemnastoletni Włoch na scenie StarCrafta II osiągnął wiele – w 2019 roku uzyskał tytuł mistrza świata, jednak to turnieje ostatnich miesięcy pozwoliły ukazać pełen rozkwit jego umiejętności. W minionych finałach sezonu, w drodze na szczyt, zdeklasował wielu graczy klasy światowej. Już w etapie grupowym okazał się lepszy od Statsa czy DongRaeGu, natomiast w play-offach jego wyższość musieli uznać TY oraz Clem. W wielkim finale Reynor wynikiem 4-3 pokonał reprezentującego barwy Jin Air Green Wings Trapa. Co ciekawe, pochodzący z Korei Południowej Protoss przed kilkoma tygodniami w bezpośrednim starciu rozprawił się z Włochem, co świadczy o ciągłym rozwoju Europejczyka.

Zwycięstwem Romiti wzbogacił się o ponad 12 tys. dolarów, znajdując się coraz bliżej przekroczenia 300 tys. dolarów łącznych dochodów w trakcie swojej całej kariery. Zerg nie zamierza jednak osiąść na laurach, bowiem już za kilkanaście dni wystąpi w rozgrywkach King of Battles.