Utalentowany Włoch, Riccardo „Reynor” Romiti zasilił francuskie GamersOrigin. Szesnastolatek, który w przeszłości pokazał się z dobrej strony na turniejach World Championship Series, został drugim zawodnikiem wspomnianej organizacji.

Pod koniec minionego roku Riccardo „Reynor” Romiti zakończył trwającą niemal jedenaście miesięcy współpracę z Exeed Esports, włoskiej organizacji, w której rolę managera sprawuje ojciec szesnastolatka. Gracz, który niedawno osiągnął wiek pozwalający na zadebiutowanie w rozgrywkach z cyklu World Championship Series, utracił „dach nad głową” na przeszło trzy miesiące.

Wraz z rozpoczęciem roku 2019, zainteresowanie obiecującym nastolatkiem wykazała francuska drużyna – GamersOrigin – która swoją opieką otacza europejską legendę StarCrafta II, Ilyesa „Stephano” Satouri’ego. Jak przyznaje główny zainteresowany, możliwość współpracowania z podziwiany przed laty zawodnikiem jest źródłem ogromnej radości.

Plany Reynora na najbliższe miesiące są proste, lecz jednocześnie niezwykle interesujące. Szesnastolatek ma zamiar udowodnić, że bieżący rok należeć będzie do niego, a pierwszym przystankiem umożliwiającym mu walkę z najlepszymi będzie turniej World Electronics Sport Games, którego pula nagród wynosi 240 000 USD.

Riccardo rzeczywiście ma szansę na znalezienie się w gronie najlepszych zawodników kosmicznego RTS-a na świecie. Pochodzący z Włoch młodzieniec dał upust swoim umiejętnościom w trakcie ubiegłorocznego WCS Montreal, gdzie dopiero w wielkim finale został zmuszony do uznania wyższości Joony „Serrala” Sotali.