Włoski reprezentant Team QLASH zdecydowanie nie ma sobie równych. W zmaganiach grupowych DreamHack StarCraft II Masters Fall: Season Finals zdeklasował zbiór B, gdzie mierzył się z trzema Azjatami.

Trzeba przyznać, że Europa staje się coraz większą potęgą na mapie StarCrafta II. Wszystko za sprawą zaledwie kilku zawodników, do którego grona z całą pewnością zalicza się Riccardo „Reynor” Romiti. Przedstawiciel Team QLASH w minioną niedzielę zatriumfował w europejskiej odsłonie DreamHack SC2 Masters Fall, natomiast w globalnych finałach zdeklasował swoją grupę. Jego rywalami było troje Azjatów.

W czteroosobowej grupie rozgrywanej w formacie znanym z Global StarCraft II League Reynor zmierzył się ze Statsem, DongRaeGu oraz Nice. Jak się okazało, do wywalczenia upragnionego awansu, osiemnastolatek potrzebował zaledwie dwóch serii o formacie best of three. W meczu otwarcia Romiti zdeklasował gracza z Chin, a następnie w starciu wygranych okazał swoją wyższość nad koreańskim Protossem. Co ciekawe, tym razem wynik nie był jednostronny – w trakcie pojedynku reprezentant Afreeca Freecs zdobył pojedynczy punkt.

Już w czwartek o 16:00 rozpoczną się zmagania w ramach grupy C, gdzie będziemy mogli podziwiać jedną ze wschodzących gwiazd zachodniej sceny StarCrafta II – Clema. Transmisję z meczów w języku polskim poprowadzi Igor „Indy” Kaczmarek na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.