Już o 15:00 rozpoczną się ćwierćfinałowe spotkania w ramach turnieju StarCrafta II podczas Intel Extreme Masters Katowice. W meczu otwarcia zawalczą Reynor oraz Stats.

Pierwszy dzień zmagań wewnątrz play-offów turnieju StarCrafta II w trakcie bieżącego Intel Extreme Masters Katowice pozwolił na uzupełnienie zestawienia ćwierćfinalistów. Piątkowe rozgrywki doprowadziły do skurczenia grona graczy spoza Korei, lecz nie obyło się bez zaskoczeń. PartinG okazał się zdecydowanie lepszy od INnoVation, natomiast w bezpośrednim starciu Clem pokonał Serrala wynikiem 3-2.

Serię czterech sobotnich spotkań otworzy natomiast pojedynek z udziałem Darka, niekwestionowanym zwycięzcą grupy B, gdzie nie stracił ani jednej mapy. Jego rywalem okazał się młody Włoch, Riccardo „Reynor” Romiti, który zaledwie dobę wcześniej wręczył bilet powrotny Kim „Statsowi” Dae-yeobowi. Spotkanie odbędzie się w formacie best of five, czyli do trzech wygranych map. Wygrany trafi do półfinału, natomiast przegrany pożegna się z katowickim turniejem.

Pełen harmonogram dnia prezentuje się następująco:

  • 15:00: Dark vs Reynor
  • 16:20: Rogue vs Maru
  • 17:40: TY vs PartinG
  • 19:00: Zest vs Clem

Transmisja ze zmagań w języku polskim dostępna jest na kanale ESL SC2 PL w serwisie Twitch.tv. Za mikrofonami zasiadają Igor „Indy” Kaczmarek, Szymon „Ziggy” Filipek oraz Michał „Zedd” Bogacz.