Turniej StarCrafta II podczas Intel Extreme Masters Katowice sprowadził się do playoffów, gdzie na polu bitwy pozostało zaledwie dwunastu zawodników. W pierwszym sobotnim meczu ShoWTimE podejmie INnoVation.

Rozgrywana przez ostatnie dwa dni faza grupowa StarCrafta II podczas katowickiego Intel Extreme Masters przyniosła sporo emocji, lecz także posłużyła do wyłonienia dwunastu uczestników playoffów. Czterech z nich – w tym zdumiewający Joona „Serral” Sotala – znajdują się już w ćwierćfinale, lecz pozostała gromada musi dopiero o miejsce w nich zawalczyć.

Sobotni dzień w audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego zostanie w pełni poświęcone zmaganiom RO12, a także późniejszym ćwierćfinałom. Daje to nam zatem osiem spotkań w formacie best of five, a w pierwszym z nich ujrzymy ostatnią nadzieję europejskich Protossów – Tobiasa „ShoWTimE” Siebera. Reprezentant BIG w bezpośrednim starciu podejmie Lee „INnoVation” Shin-hyunga. Zwycięzca starcia w późniejszej godzinie stanie w szranki ze wspomnianym powyżej Finem.

Spotkania bez udziału dwójki foreignerów będą rywalizacją pomiędzy Koreańczykami, co za tym idzie, doświadczymy dziś wiele więcej interesujących spotkań. W walce o ćwierćfinał Zest podejmie Hurricane, Solar Darka, natomiast sOs stanie w szranki ze Statsem. W RO8 na przyszłych rywali oczekują nadal Dear, Rogue oraz Maru.

Pierwsze ze spotkań ruszy już o godzinie 12:00. Podczas polskiej transmisji z IEM Katowice, dostępnej w serwisie Twitch.TV, usłyszymy głosy Igora „Indy’ego” Kaczmarka, Michała „Zedda” Bogacza oraz Szymona „Ziggy’ego” Filipka.