Już dziś ruszają pierwsze rozgrywki kwalifikacyjne do czwartej odsłony turnieju Nation Wars. Polska reprezentacja zmierzy się z Bułgarią o udział w zawodach, których pula nagród wynosi 30000 USD.

Na początku grudnia starcraftową społeczność obiegła informacja potwierdzająca powstanie kolejnej odsłony turnieju Nation Wars. Czwarta odsłona kultowego turnieju zorganizowana została przy współpracy O'gaming TV oraz firmy Blizzard Entertaiment, pula nagród natomiast wynosi 30 000 USD.

Kilka dni po wydanym przez organizatorów oświadczeniu ruszył plebiscyt, którego celem było wyłonienie reprezentacji narodów biorących udział w turnieju kwalifikacyjnym do docelowych zawodów. Ostatecznie w skład zespołu mającego grać w barwach Polski wchodzą: Artur „Nerchio” Bloch, Mikołaj „Elazer” Ogonowski, Grzegorz „MaNa” Komincz oraz występujący na rezerwie Szymon „Guru” Nieciąg.

Wielki test, a zarazem pierwszy mecz polskiej reprezentacji odbędzie się już 21 grudnia. To właśnie wtedy Nerchio i spółka zawalczą przeciwko Bułgarii, która reprezentowana jest przez trzech niezbyt popularnych graczy: ArchangeLa, Captnfingersa oraz Nitixa. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia zawodników spośród obu drużyn, jednoznacznie można stwierdzić, że to Polacy są zdecydowanymi faworytami spotkania.

Rozpoczęcie transmisji na żywo z pierwszych spotkań kwalifikacyjnych zaplanowane jest na godzinę 13:00. Relację w języku polskim poprowadzi Emil Wieczorek na kanale EmStarcraft.