PartinG zawiesza karierę profesjonalnego gracza. Koreańczyk zamierza odbyć służbę wojskową.

Obowiązkowa służba wojskowa to jeden z czynników wpływający na pośpieszne zakończenie kariery esportowej wielu Koreańczyków. Służba może trwać do nawet pięciu lat. W przypadku wielu profesjonalnych graczy jest to za długa rozłąka z ukochanym tytułem, aby powrócić do szczytu formy i wciąż być w stanie konkurować z najlepszymi.

Dziś o zawieszeniu kariery profesjonalnego gracza w celu wypełnienia obowiązku wobec ojczyzny poinformował Won “PartinG” Lee-sak. W obszernym poście umieszczonym na Twitterze ujawnił, że służbę wojskową powinien rozpocząć pomiędzy styczniem a marcem przyszłego roku. Do tego czasu ma zamiar oddać się streamingowi, aby spędzić jak najwięcej czasu ze swoimi fanami.

Koreańczyk ujawnił, że przerwę planował od jakiegoś czasu. Swoją decyzję konsultował z kilkoma osobami. W oświadczeniu przyznał, że po powrocie ma zamiar ponownie zagłębić się w świat strategii czasu rzeczywistego. Niezależnie czy wówczas na topie wciąż pozostanie StarCraft II, lub czy pojawi się inny tytuł.