Choć do rozpoczęcia rozgrywek w katowickim Spodku dzieli nas kilka dni, już dziś w stolicy Śląska ruszą zmagania StarCrafta II. Wszystko za sprawą otwartych kwalifikacji ostatniej szansy.

Do rozpoczęcia jednego z najważniejszych turniejów StarCrafta II w roku dzieli nas zaledwie godzina. Już o w stolicy górnego Śląska ruszą rozgrywki w ramach tegorocznej edycji Intel Extreme Masters. Przez najbliższe dni gracze z całego świata będą próbować swoich sił w trakcie rozgrywanych offline kwalifikacji ostatniej szansy, aby dopełnić listę uczestników fazy grupowej.

Dotychczas polscy sympatycy kosmicznego RTS-a udający się do Katowic mogą liczyć na zobaczenie w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego wyłącznie przedstawiciela zespołu x-kom AGO, Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Dziś do walki o lwią część z puli nagród wynoszącej 400 tys. dolarów rozpoczną: Grzegorz „MaNa” Komincz, Piotr „souL” Walukiewicz, Szymon „Ziggy” Filipek, Tymoteusz „ArT” Makaran, Mateusz „Gerald” Budziak i Krystian „Krystianer” Szczęsny.

Oprócz szerokiej polskiej reprezentacji, swoje mecze rozegrają światowej klasy zawodnicy z innych zakątków globu: Kim „sOs” Yoo-jin, Alex „Neeb” Sunderhaft czy Lee „INnoVation” Shin-hyung. Co warto zauważyć, udział w głównym etapie turnieju wywalczy w ciągu dnia zaledwie sześciu z nich.

Transmisja z rozgrywek StarCrafta II dostępna jest w serwisie Twitch.TV. Podczas polskiej transmisji usłyszymy głosy między innymi Michała „Zedda” Bogacza czy Igora „Indy’ego” Kaczmarka. Rozpoczęcie meczów zaplanowano na godzinę 11:00.