Po blisko roku niepewności, O'GamingTV – tym razem przy współpracy z firmą Blizzard Entertaiment – ogłosiło czwarną odsłonę Nation Wars 4. Pula nagród tegorocznej imprezy wynosi 30 000 USD.

O'GamingTV przy współpracy z firmą Blizzard Entertaiment ogłosiło czwartą odsłonę cyklu Nation Wars. Podczas nowej edycji turnieju zobaczymy najlepszych światowych graczy, którzy reprezentując swój kraj, staną do walki o lwią część z puli 30 000 USD.

W imprezie będzie mógł wziąć udział każdy, nie tylko profesjonalni gracze widziani co dzień na dużych scenach. Warunkiem zgłoszenia swojej kandydatury w dniach od 8 do 12 grudnia jest posiadanie rangi arcymistrzowskiej na przynajmniej jednym spośród europejskiego, amerykańskiego oraz koreańskiego serwera. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Nationwars.tv

Po zamknięciu rejestracji ruszy głosowanie trwające od 13 do 19 grudnia, z którego wyłonieni zostaną zawodnicy do poszczególnych drużyn narodowych. Pierwsze gry w ramach turnieju ruszą 21 grudnia, natomiast równo miesiąc później cztery najlepsze teamy zmierzą się w finałach offline odbywających się w Paryżu.

Nation Wars nie byłby sobą, gdyby zmagania graczy nie były transmitowane w wielu językach. Polską audycję z wydarzenia zapewni Emil „EmStarcraft” Wieczorek. Kto wie, może to przy akompaniamencie jego głosu Polacy zdołają wyrwać się z prześladującego ich 3/4. miejsca.