Po krótkiej przerwie od gry, Artur „Nerchio” Bloch dopisuje do kolejny punkt do listy wygranych zawodów. Tym razem Polak zdominował turniej International Topdogs.

International Topdogs to turniej organizowany przez francuską telewizję internetową O'Gaming. Wydarzenie pomimo małej puli nagród, która wynosiła zaledwie 1 000 USD, przyciągnęło wielu światowej klasy zawodników. Pośród szesznastu graczy wyróżnić mogliśmy m.in. obecnego mistrza świata – Byun'a „ByuN” Hyun Woo, jak i również trzech Polaków: Artura „Nerchio” Blocha, Grzegorza „MaNa” Komincza oraz Mikołaja „Elazer” Ogonowski.

Turniej rozpoczął się od rozdzielenia zawodników pośród czterech grup. Awans do rundy playoffów odnieśli niemal wszyscy gracze z Polski. Jedynym wyjątkiem był MaNa, który zajął ostatnie miejsce w swoim koszyku. Już chwilę potem w ćwierćfinale doszło do starcia pomiędzy Arturem a Mikołajem, z którego zwycięzko wyszedł reprezentant EURONICS Gaming.

Stawką w pełni polskiego meczu w rundzie ośmiu zawodników był awans do półfinału, którego drugim uczestnikiem był tegoroczny mistrz świata. Spotkanie pomiędzy Nerchiem a ByuNem nie przebiegało w pełni po myśli Zerga. Walka sprowadziła się do rozegrania pełnych pięciu map, po których Koreańczyk został zmuszony do uznania wyższości rywala.

Mecz finałowy nie był dla Artura żadnym wyzwaniem. Pokazując znakomitą formę, rozgromił Marca „uThermal” Schlappiego bez straty pojedynczej mapy, za co zgarnął 500 USD. Oby umiejętności nie opuściły Polaka podczas nadchodzącego World Electronic Sports Games.