Turniej KeSPA Cup 2016 można oficjalnie uznać za zakończony. Na przestrzeni dni obserwować mogliśmy najlepszych koreańskich zawodników, jednak zwycięstwo z ich rąk zdołał wydrzeć pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Neeb.

KeSPA Cup – turniej, w którym udział brało 16 zawodników, a pula nagród wynosiła 50 000 USD – rozpoczął się 27 września.  Już od pierwszego dnia zmagań zaledwie 18-letni Alex „Neeb” Sunderhaft zachwycał swoją fenomenalną grą. Przez fazę grupową przebrnął bez straty pojedynczej mapy, pokonując kolejno Lee „Rogue” Byun Ryula oraz Joo „Zest” Sung Wooka.

Pierwszego rywala, który mógł mu zagrozić, Neeb spotkał dopiero w ćwierćfinale, gdzie po bliskim starciu pokonał Parka „Pet” Nam Kyu z wynikiem 3:2. Pozostałe mecze były znacznie lżejsze z perspektywy sponsorowanego przez firmę Ting zawodnika. W półfinale pokonał Kima „Stats” Dae Yeob tracąc zaledwie jedną mapę, a następnie w finale zdeklasował Cho „Trap” Seung Ho, który w starciu z Amerykaninem nie zdobył ani jednego punktu.

Za zajęcie 1. miejsca Alex Sunderhaft inkasuje równowartość 18 000 USD oraz 1500 WCS Points. Występ Neeba w turnieju pokazał jak fantastycznego postępu dokonał na przestrzeni ostatnich miesięcy. Udowodnił, że jest zdolny nie tylko do rywalizacji z Koreańczykami, lecz potrafi także skutecznie ich pokonywać.