Pochodzący z Ameryki Północnej Alex „Neeb” Sunderhaft po raz kolejny przyciąga uwagę znakomitymi występami. Zakończone kilka dni temu spotkanie przeciwko Lee „Rogue” Byung Ryulowi pozwoliło mu na uzyskanie miejsca w półfinale trzeciego sezonu GSL.

Występujący w barwach TING Alex „Neeb” Sunderhaft to kolejny foreigner, który postanowił spróbować swoich sił w ramach Global StarCraft II League. Reprezentant Stanów Zjednoczonych radzi sobie w koreańskiej lidze nadzwyczaj dobrze, natomiast w ciągu ostatnich dni zdołał wywalczyć awans do rundy czterech zawodników.

Zmagania wewnątrz etapów grupowych nie były spełnieniem marzeń północnoamerykańskiego Protossa. Dwukrotnie musiał liczyć na awans z gorszego miejsca. Nie jest to jednak powód do wstydu, albowiem jego przeciwnikiem, z wyjątkiem Riccardo „Reynor” Romiti’ego, byli światowej sławy Koreańczycy.

Przeciwnikiem Neeba w rundzie czterech zawodników będzie Jun „TY” Tae Yang, Terran na co dzień występujący w barwach Splyce. Do odniesienia historycznego zwycięstwa Sunderhafta dzielą zaledwie dwie serie. W przypadku triumfu może dojść do sytuacji, gdy zawodnik spoza Korei awansuje na Mistrzostwa Świata za sprawą wysokiej liczby WCS Korea Points.