Drugi dzień ćwierćfinałowych spotkań piątej odsłony Nation Wars V rozpoczął się od bardzo ciekawego pojedynku.  W bezpośredniej walce rękawice skrzyżowali przedstawiciele Włoch oraz Korei Południowej.

Starcie rozgorzało na mapie Abiogenesis, na której zmierzyli się Lee „INnoVation” Shin Hyung oraz Davide „Ruinblaster” Zappala. Włoch zdecydowanie nie był faworytem do zwycięstwa, co szybko potwierdziło się na polu bitwy. Pomimo bliskich liczb w zaopatrzeniu armii, Koreańczyk niemalże bez trudu zdobył pierwszy punkt na konto swojej drużyny.

Włoska reprezentacja następnie postawiła na swojego najlepszego zawodnika – Riccardo „Reynor” Romiti’ego. Piętnastoletni Zerg doprowadził rozgrywkę przeciwko INnoVation do znacznie późniejszego etapu. Terrańskie jednostki mechaniczne okazały się jednak niszczycielskie wobec kompozycji opartej na Roach’ach i Hydrach, przez co młody gracz szybko został zmuszony do kapitulacji.

Bezsilny okazał się także Flavio „Mianonna” Rogledi. Wynik wskazywał trzypunktową przewagę na rzecz Korei Południowej, kiedy do meczu powrócił Reynor. Gra na Neon Violet Square od samego początku szła po myśli Lee – szybko zapewnił saturację w sporej ilości ekspansji,  jednakże nie oznaczało to łatwego zakończenia rozgrywki.

Młody Romiti znalazł sposób na walkę z mechem rywala. Kompozycja oparta na Broodlordach, Corruptorach oraz Hydraliskach była w stanie nałożyć na Terrana ogromną presję. Niestety, ostatecznie zdołał on odeprzeć agresywne zamiary przeciwnika, a także kontratakiem zakończyć serię bez utraty chociażby jednego punktu.

Lee „INnoVation” Shin Hyung sprowadza do parteru reprezentację Włoch, tym samym zapewniając swojej drużynie awans do półfinałów Nation Wars V. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie Finlandia w składzie: Joona „Serral” Sotala, Wenlei „ZhuGeLiang” Dai oraz Iiro „TheMusZero” Kumpulainen.

Już za chwilę w ostatnim ćwierćfinale turnieju Norwegia stanie w szranki z Holandią. Transmisję ze spotkania w języku polskim poprowadzi Emil Wieczorek z kanału „EmStarcraft”.