Po dłuższej przerwie Polacy powrócili do gry w fazie grupowej Nation Wars, turnieju organizowanym przez firmę Blizzard oraz O'GamingTV. Pierwszym rywalem Nerchia i spółki była reprezentacja Włoch.

5 grudnia rozpoczęto zmagania w ramach polskiej grupy na Nation Wars IV, turnieju StarCraft II organizowanym przy współpracy firmy Blizzard wraz z O'GamingTV, którego pula nagród wynosi 30 000 USD. W spotkaniu inaugurującym reprezentacja Polski, w skład której wchodzi Artur „Nerchio” Bloch, Mikołaj „Elazer” Ogonowski oraz Grzegorz „MaNa” Komincz, zmierzyła się z przedstawicielami Włoch.

Pierwszymi zawodnikami, którzy trafili na pole bitwy byli Elazer oraz Marco „Mark” Bianchi, jednak walka pomiędzy nimi nie trwała długo. Mikołaj zdemolował Marka w zaledwie 3 minuty, a następnie w niewiele dłuższym czasie pokonał kolejnego Włocha, Davide „RuinBlaster” Zappalà'e.

W momencie, gdy Włosi musieli spisać na starty dwie mapy, do gry wkroczył najbardziej utalentowany spośród ich graczy – Riccardo „Reynor” Romiti. Zaledwie 14-letni zawodnik zdołał na mapie Daybreak pokonać Elazera, którego zastąpił Mana. Grzegorz okazał się polskim bohaterem dwóch ostatnich rund spotkania. Dobrze radził sobie z obroną wczesnej agresji młodego Riccardo, by już w chwilę później wyprowadzić skuteczną kontrofensywę, prowadząc drużynę po wygraną.

Następnie Polacy trafili do meczu o awans, gdzie spotkali się z reprezentowanym przez Jaime'a Arturo „JimRising” Duran Silencio, Juana Carlos „MajOr” Tena Lopeza oraz Pablo „Cham” Blanco Meksykiem. Po raz kolejny pierwszego na polu boju zobaczyliśmy Elazera, który po dwóch niedługich grach zdobył dwa pierwsze punkty na konto, pokonując JimRisinga oraz Chama.

Gdy Elazer zapewnił swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie, do gry wkroczył MajOr. Meksykański Terran pokonał Elazera, a jego miejsce zastąpił gracz przez wielu uznawany za najlepszego w Polsce – Artur „Nerchio” Bloch. Jednak nawet on nie zdołał oprzeć się MajOra, który ostetecznie doprowadził do przegranej Polski z wynikiem 4:3.

Porażka nie oznacza jednak końca polskiej przygody na Nation Wars IV. Ekipa z Nerchiem na czele spadła do meczu decydującego, w którym o awans zawalczą z wygranym spotkania pomiędzy Francją a Włochami. Mecz został zaplanowany na 6 stycznia o godzinie 23:00. Transmisję ze spotkania w języku polskim zapewni Emil Wieczorek z kanału EmStarcraft.