Zakończono pierwszą fazę Nation Wars IV, turnieju, w którym biorą udział drużyny reprezentujące poszczególne narody. Już dziś dowiemy się, kto zdoła awansować do półfinału i tym samym trafić na rozgrywane w Paryżu finały!

Podczas ubiegłego wieczoru zakończono rozgrywki fazy grupowej zawodów Nation Wars IV. Pośród ostatnich spotkań, których zadaniem było wyłonienie pozostałych drużyn mających zagrać w ćwierćfinałach, wystąpiła reprezentacja Polski. Ekipa z Nerchiem na czele pokonała Francję z wynikiem 4:2, dołączając tym samym do grona ośmiu najlepszych drużyn turnieju.

GROUP KOREAŃSKA:

 1. Canada Kanada
 2. Korea, Republic of Korea
 3. Brazil Brazylia
 4. Sweden Szwecja

GRUPA NIEMIECKA:

 1. Netherlands Holandia
 2. Germany Niemcy
 3. Taiwan, Province of China Taiwan
 4. Finland Finlandia

GRUPA POLSKA:

 1. Mexico Meksyk
 2. Poland Polska
 3. France Francja
 4. Italy Włochy

GRUPA USA:

 1. Norway Norwegia
 2. United States USA
 3. Ukraine Ukraina
 4. Australia Australia

Chwilę po rozstrzygnięciu starcia rozlosowano ćwierćfinałowe pary. W ostatecznym rozrachunku Polacy trafili na reprezentację Holandii, którą podczas pomeczowych wywiadów nazywali najcięższym potencjalnym przeciwnikiem. Rozgrywane 7 stycznia spotkania rundy ośmiu drużyn są najważniejszymi podczas całego turnieju – to od nich zależeć będzie czy dana ekipa wystąpi podczas LANowych finałów w Paryżu.

Pełna rozpiska spotkań prezentuje się następująco:

 • 17:00: Norway Norwegia – Korea, Republic of Korea Południowa
 • 19:00: Canada Kanada – United States Stany Zjednoczone
 • 21:00: Netherlands Holandia – Poland Polska
 • 23:00: Mexico Meksyk – Germany Niemcy

Każda edycja Nation Wars charakteryzuje się transmisjami w językach z całego świata. Polską relację z turnieju poprowadzi Emil Wieczorek z kanału EmStarcraft.