Zakończono eliminacje do czwartej odsłony turnieju Nation Wars. Pośród zakwalifikowanych drużyn wyróżnić należy reprezentację Polski, która zdobyła miejsce pośród najlepszej szesnastki po fenomenalnym występie Grzegorza „Mana” Komincza.

21 grudnia odbyły się mecze eliminacyjne do czwartej odsłony turnieju Nation Wars IV. Pośród reprezentacji krajów z całego świata pragnących wziąć udział w zawodach z pulą wynoszącą 30 000 USD obecna była Polska. Kwalifikacje rozgrywane były w formacie BO7 z możliwością przywrócenia do gry jednego zawodnika. Białoczerwone barwy reprezentowali Artur „Nerchio” Bloch, Grzegorz „Mana” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Droga do zakwalifikowania się na najbliższą edycję Nation Wars nie była długa, każda z drużyn musiała wygrać zaledwie jeden mecz. Rywalem Polski w walce o awans okazała się reprezentowana przez ArchangeLa, Captnfingersa i Nitixa Bułgaria. Fani polskich Zergów, którzy śledzili mecz na żywo, musieli być zdecydowanie zawiedzeni. Do rozbicia bułgarskiej reprezentacji wystarczył sam Mana, który nie pozwolił Bułgarom na zdobycie pojedynczego punktu.

Po sprawnym awansie do głównego turnieju Polacy trafili do grupy oznaczonej jako Group Poland, gdzie ich rywalami będą reprezentacje Włoch, Francji oraz Meksyku. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na 4 stycznia 2017 roku.

Widzowie spragnieni dalszych wrażeń bynajmniej nie będą musieli czekać do stycznia. Już 22 grudnia ruszają zmagania wewnątrz grupy koreańskiej, której pozostałymi członkami są reprezentacje Brazylii, Kanady oraz Szwecji. Spotkania w języku polskim przedstawi Emil Wieczorek na kanale EmStarcraft. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 18:00.