Już dziś poznamy zwycięzcę finałów sezonu DreamHack StarCraft II Masters Fall. Na polu bitwy pozostało zaledwie czterech zawodników, którzy rozegrają mecze półfinałowe, a następnie wielki finał.

Niedzielny wieczór rozegra się pod znakiem StarCrafta II, a wszystko za sprawą znajdującego się na ostatniej prostej turnieju DH SC2 Masters Fall: Season Finals. Na polu bitwy pozostało zaledwie czterech zawodników – INnoVation, Trap, Reynor oraz Clem – i już dziś dowiemy się, który z nich zasiądzie na najwyższym szczeblu podium. Pewne jest jedno – z uwagi na porażkę w ćwierćfinale przeciwko młodemu Francuzowi, tytułu nie obroni Joona „Serral” Sotala.

Pierwsze spotkanie z udziałem dwóch Koreańczyków rozpocznie się już o 16:00. Wyniki poszczególnych spotkań z udziałem INnoVation i Trapa z minionych miesięcy wskazują na przewagę Terrana spod szyldu KaiZi Gaming. Wygrał on wszystkie spotkania w formacie BO5 od maja bieżącego roku do teraz, a to właśnie do trzech wygranych map zmierzą się w trakcie dzisiejszego pojedynku.

Na godzinę 17:15 zaplanowano natomiast rozpoczęcie spotkania, które zachodnich fanów kosmicznego RTS-a może interesować nieco bardziej. Wówczas w bezpośrednim pojedynku zetrą się Riccardo „Reynor” Romiti oraz Clement „Clem” Desplanches. Będzie to swoisty rewanż za rozgrywki DreamHacka dedykowane europejskiej scenie, gdzie dwaj gracze świadczący o przyszłości StarCrafta II na starym kontynencie starli się w wielkim finale. Końcowy wynik 4:3 faworyzował wówczas pochodzącego z Włoch reprezentanta Team QLASH.

Transmisję ze spotkań w języku polskim poprowadzi Igor „Indy” Kaczmarek na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.