Już dziś o 13:00 rozpocznie się turniej King of Battles. O lwią część puli nagród zmierzą się zawodnicy z całego globu, zaś pierwszego dnia rozgrywek będziemy mogli obserwować Grzegorza „MaNę” Komincza.

Stęsknieni za StarCraftem II? Już dziś o 13:00 ruszą rozgrywki w ramach turnieju King of Battles organizowanego przez Alpha X. Jego pula nagród wynosi 30 tysięcy dolarów, zaś na polu bitwy będzie nam dane zobaczyć zawodników z całego świata, którym z sukcesem udało się przejść przez regionalne kwalifikacje.

W trakcie pierwszego dnia zmagań rozegrane zostaną spotkania w ramach grupy A zrzeszającej Joonę „Serrala” Sotalę, Cho „Trapa” Sung-ho, Grzegorza „MaNę” Komincza oraz Cho „Maru” Seong-ju. Jedyny reprezentant Polski trafił na niewątpliwie ciężkich rywali – dwóch Azjatów oraz jedynego w historii kosmicznego RTS-a niekoreańskiego mistrza świata. Trzeba przyznać, że Kominczowi daleko do miana faworyta, jednak uzyskanie przez niego awansu z całą pewnością nie należy do rzeczy niemożliwych.

Transmisja z wydarzenia dostępna jest na wielu serwisach streamingowych. Na liście transmisji znalazł się także polski komentarz prowadzony przez Igora „Indy'ego” Kaczmarka.