Już jutro o 11:30 rozpocznie się pierwszy półfinał pierwszego sezonu Global StarCraft II League 2020. W meczu o wielki finał zmierzą się gracze TY oraz Parting.

Dwie fazy grupowe i pierwsze etapy playoffów zredukowały liczbę uczestników pierwszego sezonu Global StarCraft II League z dwudziestu ośmiu do zaledwie czterech. W dedykowanych Koreańczykom rozgrywkach brało udział dwóch foreignerów – Scarlett oraz SpeCial, jednak nie zdołali się oni wedrzeć do etapu drabinki turniejowej.

W rozgrywanym już dziś o 11:30 pierwszym półfinale zobaczymy Jun „TY” Tae-yang oraz Won „Parting” Lee-sak. Co za tym idzie, starcie best of five zostanie rozegrane pomiędzy przedstawicielami rasy Terran oraz Protossów. Wspomniani gracze w przeciągu ubiegłych miesięcy walczyli ze swoją zaledwie dwukrotnie, a oba mecze zakończyły się sukcesem byłego reprezentanta TSGaming.

Niezwykle emocjonujące batalie na światowym poziomie nie będą jednak komentowane w języku polskim. Anglojęzyczna transmisja dostępna zaś będzie na kanale Afreeca TV eSports w serwisie YouTube.