Dwudziestojednoletni Cho „Maru” Seong-ju nie zaprzestaje dominacji koreańskiej sceny StarCrafta II. Terran spod szyldu Jin Air Green Wings zatriumfował na czwartym Global StarCraft II League z rzędu.

W minioną sobotę zakończyły się zmagania w ramach pierwszej odsłony Global StarCraft II League w 2019 roku. Po wielu tygodniach rywalizacji wyłoniono zwycięzcę, którym po raz czwarty z rzędu okazał się Cho „Maru” Seong-ju. Terrański reprezentant Jin Air Green Wings ewidentnie nie zamierza zwalniać tempa, tym razem sukcesywnie podążając w kierunku upragnionego tytułu Mistrza Świata.

Rozgrywki GSL-a rozpoczęły się już na początku lutego. Wówczas zawodnicy zostali podzieleni na szesnaście grup, które miały za zadanie znaczne przesianie śmiałków aspirujących do wzniesienia trofeum. Nie zabrakło wśród nich foreignerów, albowiem po raz kolejny swoich sił postanowiła spróbować Sasha „Scarlett” Hostyn.

Cho Seong-ju przez zmagania grupowe przemknął bez większych zająknięć, zajmując kolejno pierwsze oraz drugie miejsca w swoich koszykach. Za drugim razem Terran musiał uznać wyższość Lee „Bunny’ego” Jae-seona. Gdy rywalizacja sprowadziła się do etapu drabinki turniejowej, Maru nie miał już sobie równych, sukcesywnie zmierzając do wielkiego finału, gdzie ostatecznie wynikiem 4:2 pokonał Kim „Classica” Doh-woo.

Za swoje zwycięstwo reprezentant Jin Air Green Wings otrzymał równowartość przeszło 26 tysięcy dolarów. Ponadto jego konto zasiliło cztery tysiące punktów WCS Circuit Korea, które znacznie przybliżyły go do występu w trakcie oddalonych, acz nadchodzących Mistrzostwach Świata.