Trzeci sezon koreańskiej ligi Global StarCraft II League został oficjalnie zakończony. Po raz kolejny po trofeum sięgnął Cho „Maru” Seong Ju reprezentujący organizacje Jin Air Green Wings. Terran wzbogacił się o równowartość 37 500 USD.

Minionej soboty rozegrało się kulminacyjne spotkanie trzeciego sezonu Global StarCrat II League. W wielkim finale najbardziej prestiżowych koreańskich rozgrywek zmierzyło się dwóch Terran, którzy uchodzą za najlepszych przedstawicieli swojej rasy na świecie. Jako, iż obaj zawodnicy posiadają zagwarantowane miejsce podczas nadchodzących Mistrzostwach Świata, główną stawką rywalizacji była nagroda finansowa w wonach koreańskich o równowartości 37 500 USD.

Fenomenalna seria, która w ostateczności sprowadziła się do pełnych siedmiu map, rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia w wykonaniu Juna „TY” Yae Yanga. Przyszły zwycięzca, Cho „Maru” Seong Ju zdołał szybko doprowadzić do wyrównania, jednakże piąta mapa przyniosła punkt meczowy dla przedstawiciela Splyce.

Rywalizacja sprowadziła się do momentu, gdzie dwudziestojednolatek znalazł się na krok od porażki. Będąc pod presją wywołaną przed wynik spotkania, zawodnik Jin Air Green Wings zdołał jednak utrzymać nerwy na wodzy, a co za tym idzie, doprowadzić serię do zwieńczenia z korzystnym dla siebie wynikiem.

Tegoroczne wyniki Maru wprawiają w nieoniemienie. Trzykrotne zwycięstwo w Global StarCraft II League, a także wdarcie się na najwyższy szczebel World Electronic Sports Games. Jedyną osobą, która dorównuje mu pod względem wielkości osiągnięć, jest Joona „Serral” Sotala. Ewentualnie starcie obu zawodników podczas nadchodzących Mistrzostw Świata zapowiada się niezwykle emocjonująco.