Grono uczestników pierwszego sezonu GSL w 2021 roku zostało niemal w pełni uzupełnione. Z Code A awansowali Maru, sOs oraz TY.

Global StarCraft II League to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na koreańskiej scenie StarCrafta II. Każdego roku rozgrywane są trzy sezony rozgrywek, gdzie rywalizacja toczy się nie tylko o wysokie nagrody finansowe. Zawodnicy na czołowych miejscach otrzymują także punkty ESL Pro Tour, które umożliwiają awans na mistrzostwa świata.

Pierwsze tegoroczne rozgrywki ruszą już piątego kwietnia. Proces kwalifikacji uległ jednak przebudowie. Nie prowadził on wyłącznie do domyślnych rozgrywek, znanych także jako GSL Code: S.  Zawodnicy, którzy osiągnęli w eliminacjach niższe wyniki trafili do GSL: Code A, gdzie następnie zostali zestawieni w pojedynkach best of five. Stawką jest awans na wyższy szczebel zmagań.

Rywalizację w ramach Code: A rozdzielono na trzy dni – 22, 25 oraz 29 kwietnia. W trakcie pierwszej odsłony TY zmierzył się z Princem, sOs z Percivalem, natomiast Maru z Creatorem. Jedynie mecz z udziałem przedstawiciela Afreeca Freecs nie zakończył się jednostronnym wynikiem, albowiem jego rywal zdołał urwać jedną mapę.

Kolejne mecze rozpoczną się już jutro. Wówczas na polu bitwy będziemy mogli zobaczyć jedynego foreignera. Swój mecz przeciwko DongRaeGu rozegra SpeCial. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 10:30 czasu polskiego.