Miniona sobota rozegrała się pod znakiem finałowych rozgrywek GSL Super Tournament 1. Ostatecznie najwyższy szczebel podium zajął Cho „Maru” Seong-ju.

Przez ostatnie tygodnie sympatycy StarCrafta II kierowali swój wzrok na rozgrywki turnieju 2020 AfreecaTV GSL Super Tournament 1. Były to pierwsze rozgrywki koreańskiej odsłony ESL Pro Tour, pozwalające na walkę o wyjazd na nadchodzące mistrzostwa świata. Ostatecznie na szczycie podium ulokował się Cho „Maru” Seong-ju, reprezentant Jin Air Green Wings.

Specjalizujący się w rasie Terran zawodnik rozpoczął zawody od pojedynku przeciwko Statsowi, który zakończył się jednostronnym wynikiem 3-0. Nie cały przebieg rozgrywek miał być dla Maru jednak usłany różami, albowiem już w kolejnej rundzie musiał udowodnić swoją wyższość w pełnym best of five przeciwko INnoVation.

Wraz z rozpoczęciem półfinałów przyszły zwycięzca po raz pierwszy zmierzył się z przedstawicielem Zergów. Solar jednak nie zdołał nawet w najmniejszym stopniu zagrozić Cho Seong-ju. Najbardziej emocjonujący pojedynek wydarzył się jednak dopiero w finale, albowiem wówczas Maru stanął w szranki z obecnym mistrzem świata, Darkiem. Mecz, tym razem do czterech wygranych map rozegrał się w pełnym regulaminowym czasie, a ostatecznie decydujący punkt trafił w ręce Terrana. Triumf został nagrodzony sumą 10 tys. dolarów.

Kolejne rozgrywki w ramach koreańskiego ESL Pro Tour rozpoczną się już w kwietniu. Wówczas ruszy pierwszy sezon Global Starcraft II League w bieżącym roku.